Najchętniej odwiedzane miasta w Polsce – praca jako przewodnik

praca jako przewodnik turystyczny

Witajcie przyszli przewodnicy! Zastanawiałeś się kiedyś jakie są najchętniej odwiedzane miasta w Polsce? W niniejszym artykule przedstawimy Ci 5 miast, które górują statystykach.

Polska ma wiele atrakcyjnych miast do zwiedzania, które obfitują w bogatą historię, kulturę i architekturę. Miasta te przyciągają ludzi z całej Europy, a także innych kontynentów. W każdym z tych miast można znaleźć wiele zabytków, muzeów, galerii sztuki, restauracji i sklepów. Wiele z nich jest także ,,stolicami” wszelakiej maści eventów, imprez masowych i festiwali. Do takich miast możemy zaliczyć na przykład Warszawę czy Sopot. Każda grupa wiekowa znajdzie coś dla siebie, dzięki czemu przewodnicy turystyczni w sezonie mają ręce pełne roboty. A zatem poznaj najchętniej odwiedzane miasta w Polsce!

 

Zestawienie będzie oparte na rankingu Travellers’ Choice 2022 wykonanym przez TripAdvisor. Miejsce 1/5 oznacza najchętniej odwiedzane miasto.

 

 

Najchętniej odwiedzane miasta w Polsce:

 

Miejsce 5: Poznań

Poznań zlokalizowany jest w województwie wielkopolskim. Oferuje szereg atrakcji, takich jak Stary Rynek, na którym można podziwiać renesansowe, kolorowe kamienice oraz ratusz. Warto obejrzeć także Katedra św. Piotra i Pawła, Zamek Cesarski, czy Muzeum Narodowe w Poznaniu. Wśród rodzin z dziećmi, dużą popularnością odznacza się poznańska Malta, która jest kompleksem rekreacyjnym z ogromnym parkiem, terenami sportowymi, basenami i wesołym miasteczkiem.

Najchętniej odwiedzane miasta w Polsce

Źródło: Pixabay.com

 

Miejsce 4: Wrocław

Wrocław słusznie nazywany jest sercem Dolnego Śląska. Musielibyśmy poświecić cały artykuł, by wymienić wszystkie warte do zobaczenia miejsca. Do takich miejsc możemy zaliczyć: Rynek, Wyspę Piasek, Ostrów Tumski. Innymi ciekawymi miejscami będą: Zamek Książąt Dolnośląskich, Sky Tower, Ogród Japoński, czy ZOO Wrocławskie.

Najchętniej odwiedzane miasta w Polsce

Źródło: Pixabay.com

 

Miejsce 3: Gdańsk

Gdańsk jest uznawany za jedno z najpiękniejszych polskich miast przez turystów. Podziwiają oni zabytkową Starówką, na której znajduje się XIV-wieczny Ratusz. Gdańsk ma również bogatą historię, co przyciąga turystów, którzy chcą zobaczyć miejsca, gdzie rozpoczęła się II Wojna Światowa i gdzie narodziła się Solidarność, która doprowadziła do upadku komuny w Europie środkowo-wschodniej. Wśród polecanych atrakcji turystycznych wymienia się Archikatedrę Oliwską, ulicę Długą oraz Westerplatte. Dodatkowym atutem Gdańska jest fakt, że leży nad Bałtykiem, co czyni go idealnym miastem na wakacyjny wypoczynek.

Gdańsk

Źródło: Pixabay.com

 

Miejsce 2: Warszawa

Warszawa, stolica Polski, to drugie najczęściej odwiedzane przez turystów miasto w Polsce. Najbardziej popularnymi miejscami w Warszawie są Stare Miasto, które odbudowano po II Wojnie Światowej, spadek po ZSRR w postaci Pałacu Kultury i Nauki, Krakowskie Przedmieście, które według wielu turystów pokazuje stolicę Polski w najlepszym świetle. Wśród polecanych atrakcji turystycznych wymienia się Łazienki Królewskie w Warszawie oraz Rynek Starego Miasta. Każdemu gorąco polecamy odwiedzić także interaktywne, multimedialne Muzeum Powstania Warszawskiego.

Warszawa

Źródło: Pixabay.com

 

Miejsce 1: Kraków

Kraków od kilku lat przoduje w rankingach miast, które najchętniej odwiedzają turyści. Dlaczego? Ponieważ Kraków odznacza się piękna historia i niepowtarzalną aurą, niezliczona ilość zabytków i atrakcji turystycznych. Kraków tętni życiem kulturalnym. Każdego roku odbywa tam się prawie 100 festiwali, które cieszą się popularnością ludzi na całym świecie. Inne znakomite miejsca do zobaczenia to: Rynek, Bazylika Mariacka, Muzeum Lotnictwa Polskiego.

Kraków

Źródło: Pixabay.com

 

 

 

Czy to wszystkie miasta warte uwagi?

Oczywiście, że nie. Kontynuację tego rankingu dokończymy w następnym artykule. Polska pod kątem turystycznym jest naprawdę płodna i ma wiele do zaoferowania zarówno turystom, jak i przewodnikom turystycznym, którzy także mogą oprowadzać wycieczki po miastach.

 

Chcesz zostać przewodnikiem turystycznym? Zapisz się na kurs online klikając >TUTAJ< lub >TUTAJ<

 

Zobacz inne porady

Zapisz się na kurs:

Zdobądź z nami niepodważalne uprawnienia i zostań
Przewodnikiem Turystycznym

Cena kursu: 1399 zł

*Cena tylko dla polskich obywateli pracujących na terenie Polski
*Price only for Polish citizens working in Poland
*Prezzo solo per i cittadini polacchi che lavorano in Polonia

Price / Pice: 999 Euros

*Price for Poles and foreigners working outside Poland
*Prezzo per polacchi e stranieri che lavorano fuori dalla Polonia

Klienci kupili także:

Nasze pozostałe kursy: